ساخت سالن قارچ خانگی کوچک

ساخت سالن قارچ کوچک

 

ما هر فضایی را براحتی میتوانیم به یک سالن قارچ تبدیل کنیم و از آن سودآوری داشته باشیم . انبار ، پارکینگ ، اتاق و هر فضایی را میتوانیم با انجام تغییراتی به یک سالن قارچ اصولی تبدیل کنیم . اما با توجه به افزایش هزینه ها در سال جاری دیگر سالن های کوچک صرفه اقتصادی ندارند و حداقل مقیاس سودآور یک سالن ۵۰ متری با ظرفیت ۵ تن تا ۷ تن کمپوست قارچ میباشد که در بخش سالن قارچ سودآور بطور کامل در مورد آن توضیح داده شد  .

اما عزیزانی هم هستند که با وجود اطلاع از این نکته ، صرفا برای آموزش و کسب تجربه تصمیم به ساخت یک سالن قارچ کوچک خانگی دارند و البته میزان سودآوری برای آنها مهم نیست و فقط تصمیم دارند کشت قارچ را تجربه کنند تا با شرایط این شغل آشنا شوند و در صورت تایید یک سالن بزرگ بسازند . پیشنهاد من به این عزیزان این است که یک سالن استاندارد با ظرفیت ۳ تن کمپوست بسازند و کشت قارچ را در این سالن انجام دهند.

 

مهمترین سوالی که این عزیزان از من میپرسند این است که آیا میتوانم در پرورش قارچ موفق باشم ؟

 

پاسخ من به شما اینست که اگر زیر نظر یک شخص با تجربه ساخت سالن قارچ و کشت قارچ را بصورت اصولی انجام دهیم به موفقیت میرسیم و بلعکس اگر بدون داشتن دانش فنی و کمک گرفتن از شخصی با تجربه بخواهیم بصورت آزمون و خطا اینکار را انجام دهیم قطعا شکست میخوریم و سرمایه خود را از دست میدهیم زیرا قارچ دکمه ای بسیار حساس و آسیب پذیر است و باید شرایط مورد نیاز برای رشد آن را فراهم کنیم تا بتوانیم به محصول برسیم .

البته این نکته علاوه بر قارچ برای پرورش تمام موجودات زنده هم صدق میکند که برای موفقیت در پرورش آنها باید از تجربه افراد متخصص در زمینه مورد نظر استفاده کنیم . 

به همین دلیل تصمیم گرفتم آموزش هایی ارائه کنم تا بتوانید هرچه سریعتر به هدف خود برسید و در سالن خود کشت قارچ را تجربه کنید . اما یک نکته بسیار مهم وجود دارد که باید به آن توجه کنیم :

یکی از مهمترین دلایل شکست تولیدکنندگان قارچ تازه کار این است که بدون تجربه و بدون تجهیزات میخواهند کشت قارچ را تجربه کنند در صورتیکه کشت قارچ به تجهیزات کافی نیاز دارد . من در سراسر ایران سالن های کوچک و بزرگ زیادی را از صفر تا صد راه اندازی کردم که میتوانید تصاویر این سالن ها را در پیج اینستاگرام پرورش قارچ مهندس کرامتی ببینید .

سالن قارچ ما در هر ابعادی که باشد نیاز به تجهیزات برای تامین اکسیژن ، تامین دما و تامین رطوبت دارد تا بتوانیم تمام شرایط مورد نیاز برای رشد قارچ دکمه ای را فراهم کنیم و به محصول برسیم . قارچ دکمه ای بسیار ظریف است و در صورتی میتوانیم در این شغل موفق شویم که بتوانیم شرایط آن را با دقت فراهم کنیم .

اگر میخواهید اطلاعات اولیه و مقدماتی در زمینه ساخت سالن و کشت قارچ دکمه ای بدست بیاورید پیشنهاد میکنم در دوره رایگان پرورش قارچ را از کجا شروع کنیم که در سایت ارائه شده شرکت کنید و فیلم های آموزشی آن را با دقت ببینید . برای شرکت در این دوره میتوانید اینجا کلیک کنید

همچنین اگر علاقمند به یادگیری روش کشت قارچ دکمه ای هستید میتوانید از بخش محصولات دوره آموزش تخصصی کشت قارچ دکمه ای را خریداری کنید .

 


دوره آموزش تخصصی کشت قارچ دکمه ای در سایت منتشر شد


 

 

تخفیف ویژه
تومان۶۰,۰۰۰ تومان۴۸,۰۰۰

نویسنده: مهدی کرامتی

فرمت کتاب: وزیری

سال انتشار: 1399

تومان۴۹,۰۰۰

نویسنده: مهدی کرامتی

فرمت کتاب: وزیری در 117 صفحه سال انتشار: 1399 شابک: 8-8-98399-600-978

تخفیف ویژه
تومان۳۰۰,۰۰۰ تومان۲۰۰,۰۰۰

تخفیف نمایشگاه

بصورت گام به گام در ۱۱ جلسه

ویدئوهای با کیفیت بالا

مدرس: مهدی کرامتی

فرمت: فایل MP4 دانلودی

مخاطب: تولیدکنندگان قارچ دکمه ای

۰ تومان رایگان بمدت محدود

بصورت گام به گام

ویدئوهای با کیفیت بالا

مدرس: مهدی کرامتی

فرمت: فایل MP4 دانلودی

مخاطب: افرادی که تصمیم به ورود به صنعت قارچ را دارند

تخفیف ویژه
تومان۲۰۰,۰۰۰ تومان۱۰۰,۰۰۰

تخفیف نمایشگاه

مدت: ۴۱ دقیقه

مدرس: مهدی کرامتی

فرمت: فایل MP4 دانلودی

حجم: ۲۸۰ مگابایت

مخاطب: افرادی که تصمیم به ساخت و تجهیز سالن قارچ دکمه ای دارند

طراحی استاندارد سالن قارچ

 

اگر میخواهید نقشه سالن قارچ شما را با توجه به زمین یا اتاقی که در اختیار دارید برای شما در سریعترین زمان طراحی کنیم فقط کافیست بر روی لینک زیر کلیک کنید

لطفا اینجا کلیک کنید

پرورش قارچ را از کجا شروع کنیم ؟

فیلم آموزشی کاملا رایگان و با کیفیت بالا تدریس مهدی کرامتی بهمراه توضیحات کامل به زبان ساده و روان برای آشنایی شما عزیزان با نحوه ساخت یک سالن و پرورش قارچ

لطفا اینجا کلیک کنید

برآورد هزینه سالن قارچ ۳ تنی

برآورد هزینه و درآمد یک سالن قارچ خانگی کوچک با ظرفیت ۳ تن کمپوست برای عزیزانی که تصمیم دارند بصورت آزمایشی کشت قارچ را در یک سالن کوچک انجام دهند 

لطفا اینجا کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوره تخصصی کشت قارچ دکمه ای تدریس مهندس کرامتی در بخش محصولات منتشر شد
اینجا کلیک کنید
close-image