آموزش ساخت سالن قارچ خانگی سودآور

آموزش ساخت سالن قارچ خانگی سودآور

 

همانطور که میدانید با افزایش هزینه ها در سال جاری و افزایش قیمت های مواداولیه و حمل و نقل ، دیگر سالن های قارچ کوچک صرفه اقتصادی ندارند و حداقل مقیاس سودآور یک سالن قارچ با ظرفیت ۵ تن تا ۷ تن کمپوست قارچ میباشد .

برای احداث این سالن قارچ باید یک زمین با طول ۱۰ متر و عرض ۵ متر و ارتفاع ۳٫۵ متر بسازیم و تجهیز سالن قارچ را با دقت و طبق اصول زیر نظر یک مشاور با تجربه انجام دهیم تا محیط مناسبی برای کشت قارچ فراهم کنیم . در پکیج آموزش ساخت سالن تمام اطلاعات مورد نیاز در این زمینه بهمراه پشتیبانی کامل ارائه شده است که در بخش محصولات میتوانید ببینید .

دقت داشته باشید که اگر سرمایه و زمین بیشتری در اختیار دارید میتوانید بعد از کسب تجربه در یک سالن قارچ ، تعداد بیشتری سالن ۵۰ متری در کنار هم بسازید و یک مجموعه تولید قارچ احداث کنید .

بسیاری از افرادی تازه کار بدلیل اینکه تجربه و دانش فنی کافی جهت ساخت سالن قارچ ندارند ، فقط با ساخت قفسه اقدام به خرید کمپوست قارچ میکنند و سرمایه خود را از دست میدهند .

توجه داشته باشید که کشت قارچ دکمه ای بسیار حساس است و باید تمام شرایط مورد نیاز برای این موجود ظریف را با دقت فراهم کنیم تا بتوانیم به برداشت محصول برسیم .

اگر نتوانیم دما ، رطوبت و اکسیژن را با توجه به نیاز سالن قارچ فراهم کنیم در مرحله کشت دچار مشکل شده و راندمان برداشت قارچ ما بشدت کاهش پیدا میکند .

پس نحوه ساخت سالن قارچ باید اصولی و صحیح باشد تا بتوانیم براحتی تمام شرایط را تحت کنترل داشته باشیم . من در پکیج آموزش صفر تا صد ساخت سالن قارچ استاندارد تمام تجربیات خود را در زمینه ساخت سالن قارچ در اختیار شما قرار داده ام تا براحتی و بدون نیاز به هیچ اطلاعات دیگری بتوانید سالن قارچ خود را بصورت کاملا اصولی بسازید و برای کشت قارچ آماده شوید . علاوه بر این برای افرادی که این پکیج را خریداری کنند پشتیبانی تخصصی کامل تا مرحله اتمام ساخت و تجهیز سالن قارچ ارائه میشود تا بدون  هیچگونه نگرانی این مرحله را پشت سر بگذارند و برای کشت قارچ آماده شوند .

مطلب بعد انتخاب مواد اولیه با کیفیت بالاست که میتواند بر روی راندمان برداشت و سودآوری ما نقش اساسی داشته باشد . پیشنهاد میکنم از یک شخص با تجربه و مورد اطمینان در این مورد مشورت کنید تا بتوانید بهترین برند کمپوست قارچ و خاکپوششی را خریداری کنید و به نتیجه عالی برسید . من نماینده رسمی فروش کمپوست سهیل و کمپوست جوانه هستم و روزانه به سراسر ایران کمپوست قارچ ارسال میکنم و با داشتن این تجربه به شما پیشنهاد میکنم که بر روی این نکته توجه خاص داشته باشید تا زحمات و سرمایه خود را به خطر نیندازید .

نکته بعد روش ضدعفونی سالن قارچ دکمه ای هستش . اگر سالن قارچ را تازه تاسیس کرده ایم یا قبلا موجود زنده در این سالن نگهداری نشده جای نگرانی زیادی وجود ندارد اما اگر سالن ما قبلا مرغداری یا دامداری بوده کار بسیار حساس است و امکان دارد بیماری ها حتی در صورت شستشو در سالن زنده بمانند و در زمان کشت قارچ به بسترهای ما صدمه بزنند . برای این سالن ها یک ضدعفونی دقیقتر و سخت تر باید انجام شود تا بیماری ها در اینگونه از سالن ها از بین برود .

ضدعفونی سالن قارچ یکی از مهمترین مراحل قبل ورود کمپوست به سالن قارچ است که باید با رعایت تمام موارد ایمنی با دقت انجام شود .

بعد از ضدعفونی سالن قارچ و ورود کمپوست ها به مرحله کشت قارچ میرسیم .

با توجه به مشاوره های کشت قارچ زیادی که در سراسر ایران داشته ام میتوانم بگویم که هزاران روش کشت وجود دارد که میتواند ما را به محصول برساند اما با راندمان های کاملا متفاوت .

برای دوره های اول کشت حتما باید از یک مشاور با تجربه کمک بگیرید تا بتوانید تمام اطلاعات مورد نیاز برای کشت و پرورش قارچ دکمه ای را بدست بیاورید و در این کار به موفقیت برسید .

بارها در کلاس های آموزشی و مشاوره ها و همچنین در پیج اینستاگرام پرورش قارچ مهندس کرامتی برای دوستانم توضیح داده ام که کار پرورش قارچ به هیچ عنوان آزمون و خطایی نیست . چون این محصول بسیار ظریف است و هر اشتباهی در روش کشت ممکن است تمام سرمایه ما را بخطر بندازد .

بطور مثال اگر در مرحله شروع شوکدهی تا مرحله فندقی شدن قارچ ها بسترها را آبیاری کنیم ممکن است که تمام برداشت خود را در این مرحله از دست بدهیم و بشدت متضرر شویم .

پس به شما پیشنهاد میکنم آزمون و خطا را کنار بگذارید و از دانش فنی افراد با تجربه کمک بگیرید تا در این کار به موفقیت برسید .

اگر تصمیم به ساخت سالن قارچ استاندارد دارید پیشنهاد میکنم مقالات سایت را مطالعه و پیج اینستاگرام ما را دنبال کنید تا اطلاعات تخصصی مورد نیاز خود را بدست بیاورید .

 

در انتها برای همه شما عزیزان آرزوی موفقیت در تمام مراحل زندگی را دارم .

 

لطفا سوالات و نظرات خود را در مورد این مقاله در بخش دیدگاه ها در پایین همین صفحه برای من بنویسید تا در اسرع وقت پاسخ بدهم . با تشکر

مهدی کرامتی

برآوردن هزینه تجهیز و خرید مواد اولیه یک سالن قارچ دکمه ای با ظرفیت ۵ تن تا ۷ تن کمپوست قارچ بهمراه برآورد میزان سود در شرایط برداشت مختلف محصول ( بروزرسانی دیماه ۹۸ )

اینجا کلیک کنید

نکات آموزشی و مطالب تخصصی ساخت سالن و پرورش قارچ دکمه ای و همچنین فیلم سالن های تحت مشاوره ما در پیج اینستاگرام روزانه منتشر میشوند ، همچنین کدهای تخفیف محصولات آموزش در پیج اینستاگرام اطلاع رسانی میشود

اینجا کلیک کنید

طراحی استاندارد سالن قارچ

 

اگر میخواهید فضای مورد نظر شما با توجه به سایز و شرایط ساخت بصورت اصولی برای تبدیل شدن به سالن قارچ دکمه ای استاندارد طراحی شود میتوانید بر روی لینک زیر کلیک کنید

اینجا کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *